Estetyka elewacji z roletą
www.wzmacniacz.net

Rolety wewnętrzne to najczęściej bardzo ładnie wyglądające tkaniny, które możemy z łatwością dopasować do estetyki mieszkania. Producenci nie mają problemu z przygotowaniem dziesiątków walorów kolorystycznych, pasujących do różnych odcieni ścian – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. A co z roletami zewnętrznymi? Jak wypadają, gdy chodzi o względy wizualne? W sprzedaży najczęściej dostępne są rolety zewnętrzne w kolorze białym (czy też odcieniu metalicznym) oraz brązowym.

Takie barwy to nie przypadek. Po prostu pasują one doskonale do większości kolorów elewacji. Zarówno brąz, jak i biel to uniwersalne barwy, które łatwo komponują się niemal z każdym innym kolorem.

Montaż rolety białej czy brązowej nie powinien zakłócić estetyki budynku. Jeśli jednak mimo wszystko uważamy, że wizualna strona ucierpi na takim doborze kolorów, możemy poprosić producenta o lakierowanie rolety wraz z kasetą na inny kolor. Wiele firm oferuje taką opcję.

Dzięki niej stworzymy dokładnie taki projekt, jak wcześniej zakładaliśmy. Osobną kwestią, jeśli chodzi o estetykę jest kaseta rolety. Niektórzy uważają, że nie prezentuje się ona szczególnie atrakcyjnie.

Jeśli jednak pomalujemy ją na kolor elewacji, kaseta nie jest zbyt widoczna. Jeżeli mimo tego nam przeszkadza, warto pamiętać o metodzie montażu rolety pod tynkiem. W tym wypadku należy się liczyć z większym nakładem pracy i rosnącymi kosztami – przynajmniej wtedy, gdy chcemy montować roletę pod tynkiem już ukończonego budynku.

centrala domofonu https://mextra.pl/meble-cateringowe/80121-okragly-stol-standard/
Kinga
News Reporter
Interesuję się pisaniem i projektowaniem wnętrz. Peace.