Modne szarości w urządzaniu wnętrza mieszkania

W ostatnim czasie jednym z najczęściej wybieranych kolorów jest szarość i wszystkie jej odcienie. szarością w procesie urządzania mieszkania? Jak wykorzystać jej neutralny potencjał? Kilka praktycznych porad znajdziesz w poniższym artykule. Być może zainspirują Cię do przeprowadzenia zmian w Twoim domu.

Szarości na ścianach i podłogach

Decydując sie na pełny remont mieszkania lub wybranego pomieszczenia, najczęściej przeprowadzamy go poprzez zmianę koloru ścian. Hitem sezonu jest stosowanie różnych odcieni szarości. Dla osób obawiających się zbyt ciemnego efektu polecane są barwy z większą domieszką bieli. Farby tego typu najczęściej są okreslane nazwami takie jak np. jesienna mgła czy szary poranek. Po nałożeniu na ścianę przybierają bardzo ładny odcień delikatnej szarości. Przy niej nawet stare meble, które pamiętają jeszcze okres PRL będą prezentowały się dobrze. Głębsze tony szarego warto wykorzystać, gd planjemy zastosowanie na ścianach dwóch kolorów. Duet szary plus róż, szary plus czerwięn lub szary plu fiolet sprawdził się w niejednym mieszkaniu. Także zestawienie zupełnie białych ścian z pojedyńczą szarą jest elegenckim rozwiązaniem.

Oprócz ścian miejscem dla modnym szarości jest podłoga. Ponieważ na niej coraz czesciej kładziemy szare dywany, a także panele i wykładziny w tym odcieniu. Doskonale komponuje się on z każdą barwą sofy czy foteli, a także nie przeszkadza w zestawienu z różnymi tonami mebli. Co więcej, zaletą szarości na podłogach jest to, iż szybko się ie brudzą. Porównując szybkość występowania zabrudzeń na białych dywanach lub kafelkach z szarymi. To te drugie wiodą prym w pozostawaniu czystszymi. Warto zainteresować się również szarymi dodatkami do mieszkania. Obudowy lamp oraz doniczk potrafią wprowadzic przytulny i estetyczny klimat do poszczególnych pomieszczeń. Poduszki i koce w omawianej barwie także ładnie będą sie prezentowały na łózkach, sofach i fotelach. Zwłaszcza, wspomniane wczesniej, zestawienia szarości z innymi, żywszymi kolorami są dobrymi pomysłami. Obecnie bez najmniejszego problemu otrzymamy w sklepach elementy dekoracyjne do dom wykonane w szarym kolorze. Wiele osób, które wczesniej nie miały pozytywnej opinii na temat stosowania szarości w wnętrzach, teraz zmienia zdanie. Hit, którym jest postawienie na nienachalna szarość znalazł wielu zwolenników.

W Internecie można znaleźć sporo inspirujących aranżacji, które pomoga wykreować wystrój poszczególnych pomieszczeń w Twoim mieszkaniu.

laminaty stoły cateringowe
Kinga
News Reporter
Interesuję się pisaniem i projektowaniem wnętrz. Peace.