Opuszczane ręcznie czy elektrycznie?
rolety w szczecinie

Rolety zewnętrzne mogą być wyposażone zarówno w mechanizm opuszczania manualnego, jak i elektryczny. Który z nich lepiej wybrać? Decyzja zawsze w takich wypadkach zależy od zasobności portfela. Elektryczne rolety są po prostu wygodniejsze, ich jedyną wadą jest to, że mogą przestać działać bez źródła zasilania.

Jeśli jednak tylko dysponujemy wystarczająco dużym budżetem, elektrycznie sterowana roleta będzie dobrym wyborem. Nie oznacza to, że rolety ręczne są szczególnie trudne w obsłudze lub tez mało komfortowe. Już w tym wypadku możemy mówić o dużej wygodzie.

Po prostu elektronika sprawia, że to prosty w obsłudze mechanizm stał się jeszcze prostszy. Elektroniczny system ma jeszcze jedna zaletę. Mianowicie, da się go zintegrować z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami dla domu.

Wśród nich warto zwrócić uwagę przede wszystkim na tzw. inteligentny system. Nawet jeśli nie planujesz zamieniania domu na wersję „smart” już teraz, elektryczne rolety ułatwią taką przemianę w przyszłości.

Co jednak dokładnie oznacza inteligentny system? To sterowanie różnymi mechanizmami w domu za pomocą centralnego panelu. W jednej chwili możesz uzbroić alarm, spuścić rolety czy wyłączyć światła – jednym przyciskiem. Szczególnie atrakcyjną opcją jest tu automatyzacja – np.

rolety, które opuszczają się same, gdy rano wpada do pokoju zbyt wiele dziennego światła. Rolety mogą tez się automatycznie podnosić, gdy wracasz do domu i opuszczać, gdy wychodzisz. Wszystko zależy od zaimplementowanego rozwiązania.

Domofony Śląskie Oknoplast Kraków
Kinga
News Reporter
Interesuję się pisaniem i projektowaniem wnętrz. Peace.