Urządzanie wnętrz – z roletami czy bez?
szafka wisząca

Czy brak rolet nie jest już rozwiązaniem przestarzałym, które nadaje się do lamusa? Statystycznie prawie na każdym oknie widzimy zawieszoną roletę. Może ona być zewnętrzna lub wewnętrzna. Skutecznie chroni przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i jest lepszym rozwiązaniem niż ciężkie zasłony. Jak urządzić wnętrze z wykorzystaniem i pominięciem dobrodziejstwa naszych czasów, jakim są rolety? Parę wskazówek przeczytasz poniżej.

Pomieszczenie z roletami

Duża zaletą rolet jest brak potrzeby montowania nad oknem karnisza z ozdobną firanką. Jednakże mimo to ludzie najczęściej decydują się na jej zawieszenie w celach dekoracyjnych. Na szczęście nie musi być ona długa i gęsta.

Ponieważ rolety skutecznie będą chroniły wnętrze pomieszczenia przed ciekawością z zewnątrz. Poza tym po ich zasłonięciu zyskujemy kolejny dekoracyjny element. Wśród różnych typów rolet można odszukać bardzo praktyczny rodzaj określany mianem rolety noc dzień. Są one skonstruowane tak by móc całą dobę mieścić się na oknie. Dzięki paseczkom umieszczonym na powierzchni rolety, które przeplatają się z gęstymi pasami materiału i delikatną siatką, w ciągu dnia wpuszczamy światło do pomieszczenia, a wieczorami dbać o swoją prywatność. Koszt nabycia rolet wacha się w zależności od wymiaru okien od 40-250 złotych. Decydując się na ich montaż warto dokładnie wymierzyć ile centymetrów liczy wysokość i szerokość szyb okiennych.

Ponieważ w przeciwnym przypadku parokrotnie wybierzemy się do sklepu. Zwrot już raz rozpakowanej rolety niestety nie zawsze jest możliwy. Dlatego lepiej rozpocząć tę przygodę od niezbędnego pomiaru i konsultacji wybranych produktów z doradcami w sklepie.

Pomieszczenia bez rolet

Stawiając na klasyczne rozwiązanie, którym jest urządzanie wnętrza pokoi bez zamontowania na ich oknach rolet wybieramy model postępowania, który odchodzi w zapomnienie. Jednak nikt nikomu nie może zabronić dokonania takiego, a nie innego wyboru. Należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które pojawiają się przy podjęciu tego typu decyzji. Po pierwsze, należy zamontować karnisz dla firanek.

Po drugie, czeka nas zakup odpowiednio dobranych kolorystycznie firan. Nie mogą one być zbyt krótkie, chyba że na parapecie okna mamy w planach postawienie doniczek z roślinami. Takie rozwiązanie często stosują Holendrzy. Poza tym trzecim istotnym punktem jest również zawieszenie na karniszu zasłon. Ich zdecydowanym minusem jest to, iż często gromadzą kusz i powodują, że w pomieszczeniach jest bardzo duszno. Jednakże ich zawieszenie wpływa pozytywnie na przytulny wystrój. Dlatego tak ciężko z nich zrezygnować ich zwolenniczkom i zwolennikom.

meble panele fornirowane
Kinga
News Reporter
Interesuję się pisaniem i projektowaniem wnętrz. Peace.