Urządzanie wnętrzy w małym mieszkaniu
pro-vita.org.pl

Nie każdy ma szczęście mieszkać w dużym domu jednorodznnym. Dlatego jego alternatywą stały się znacznie mniejsze mieszkania. Wielu młodych ludzi decyduje się na początku swojego dorosłego życia na taki typ nieruchomości. Ceniąc sobie komfort chcą zatroszczyć się o estetyczny i modny wystrój pomieszczeń. Nic w tym dziwnego, bowiem nikt nie chce pomieszkiwać w zaniedbanych miejscach. Kilka cennych wskazówek o tym jak nowocześnie urządzić nieiwielkie mieszkanie znajdziesz w niniejszym tekście.

Wskazówki dla urzadzających
Pierwszą i najwazniejszą kwestią, od której zalezy sposób urzadzania poszczególnych pomieszczeń jest budżet przeznaczony na ich aranżacje. Przeważnie po inwestycji w samą nieruchomość nowym lokatorom nie zostaje zbyt wiele funduszy w kieszeni. Dlatego w tym artykule skupimy się na omówieniu tanich, lecz funkcjonalnych i efektownych rozwiązań. Aby nie przepłacać lepiej zdecydować się na jede kolor ścian w wszystkich pomieszczeniach. Może to być klasyczna biel, jaka pasuje do wszystkiego lub jeden z najmodniejszych w tym sezonie odcień szarości. W przypadku podług, gdy pokrywa je stary parkiet nie trzeba się załamywać.

To duży krok do przodu, poneważ wystarczy przeprowadzić jego oczyszczenie i ponowne lakierowanie. Parkiety posiadające deski ułożone w tzw. jodełke i oddnowione poprzez starcie warstwy pomalowanej do białości desek wyglądają modnie i estetyczne. Meblując pokoje dobrze jest pobawić się w decoupage. O dziwo stare meblościanki lub szafy mogą dzięki niemu otrzymać drugie życie. Jednak trzeba liczyć się z tym, że taki sposób urządzania wnętrza będzie trwał znacznie dłużej i niezbędna podczas renowacji mebli okaże się cierpliwość.

W kuchni lepiej zadbać o funkcjonalne ustawienie nowo kupionych mebli np. zdecydować się na wyspę niż inwestować od razu w sprzęt AGD np. zmywarkę. Łazienka, która nie ma zbyt dużej powierzchni nie może posiadać wanny. Jest to plusem, bowiem rachunki za zużycie wody będą dzięki temu znacznie niższe. Bezwzględnie należy zamontować w niej prysznic, chyba że parametry pomieszczenia pozwolą na instalacje wanny. Warto także zastanowić się, czy umywalki wiszące nie dodadzą miejsca przestrzeni w łazience. 

Jednakże pierwsze rozwiązanie jest znacznie bardziej ekonomiczne. W korytarzy zaleca się postawienie na skromny minimalizm. Z uwagi na brak miejsca, lepiej nie wstawiać tam żadnych szaf, stolików czy foteli. Tylko zagracą i tak mały korytarz. Urządzanie wnętrz niewiielkiego lokum nie powinno sprawiać wielu kłopotów. Poniewaz nie są w tym przypadku potrzebne meble w dużej ilości czy ozdoby.

Znacznie ładniej będą prezentowały się głównie rozwiązania minimalistyczne, które w czasie użytkowania przełożą się na funkcjonalność.

http://www.laminart.pl
Kinga
News Reporter
Interesuję się pisaniem i projektowaniem wnętrz. Peace.